Synchronizowanie – równoważenie czakr – autozabieg reiki

Synchronizowanie czakr – dodatkowa praktyka dla pacjenta oraz praktyków terapii naturalnych – biomasażu i Metody Reiki.

Synchronizacja czakr w reiki - Metodzie Naturalnego Uzdrawiania

Synchronizowanie czakr jest techniką profilaktyki i przeciwdziałania zaburzeń głównych ośrodków energetycznych. Praktyka ta nie może być stosowana jako samodzielna terapia w problemach i zaburzeniach energetycznych a jedynie jako technika uzupełniająca prowadzoną już terapię.

Przed przystąpieniem do praktyki należy skonsultować się z prowadzącym terapię czy przedstawiona tu technika synchronizacji czakr może być bezpiecznie stosowana w konkretnym przypadku.

Zalecenia ogólne – synchronizowanie czakr

Najczęściej zaleca się prowadzenie synchronizacji czakr co drugi dzień po 25 minut. Po siedmiu sesjach należy zrobić przerwę w praktyce przez okres minimum dwóch tygodni a następnie można ponownie powtórzyć daną serię. Ilość powtórzeń serii nie powinna być większa niż trzy.

Powyższe zdjęcia pokazują kolejno od jeden do cztery pozycje dłoni. Każda pozycja dłoni powinna trwać nie krócej niż trzy i nie dłużej niż pięć minut. Kompletna sesja synchronizacji czakr to utrzymanie wszystkich powyższych pozycji, każda z nich minimum trzy minuty.

Przed przystąpieniem do sesji, około trzydzieści minut wcześniej, należy wypić jedną szklankę przegotowanej i ciepłej wody. Po zakończeniu sesji również należy wypić jedną szklankę przegotowanej i ciepłej wody.