Kursy Metody Reiki i biomasażu

Chcesz odbyć szkolenie – kurs reiki? Chcesz pomagać sobie i innym w osiąganiu szczęścia? Zapisz się na zajęcia prowadzone przez mistrza i nauczyciela Reiki Piotra Dacjusza Górskiego.


Kursy prowadzone są w systemie indywidualnym.
Zgłoś się do mistrza Reiki i podaj swój termin.

UWAGA! w chwili obecnej kursy Metody Reiki w systemie indywidualnej nauki są zawieszone.
Zapraszamy na kursy grupowe (do 6 osób) prowadzone przez Szkołę Zen Reiki w Polsce.


Poniżej znajdują się ogólne informacje o kursach Metody Reiki i biomasażu. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w poszczególne zakładki oraz linki.

Warto wiedzieć, że:

  1. Piotr Dacjusz Górski prowadzi kursy w systemie osobistym lub grupowym. Założona przez Piotra Szkoła Zen Reiki w Polsce w 2016 roku została wpisana do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych.
  2. Każdy uczeń może wybrać główny kierunek nauki Metody Reiki: kierunek KLASYCZNY – tradycyjny lub kierunek ZAWODOWY – z uprawnieniami zawodowymi jako biomasażysta.
  3. Metody Reiki może nauczyć się każdy. Wystarczy odbyć kurs oraz otrzymać dostrojenie od wykwalifikowanego nauczyciela Reiki.
  4. Do osobistej praktyki wystarczy ukończyć pierwszy stopień reiki. To w zupełności wystarcza aby prowadzić skuteczne zabiegi samouzdrawiania siebie oraz najbliższych.
  5. Zawsze możesz podjąć decyzję o chęci dalszej nauki Reiki. Pamiętaj jednak, że nie jest to w żadnym wypadku wymagane i nikt nie będzie cię do tego namiawiał.
  6. Obecnie Piotr Dacjusz Górski prowadzi kursy i szkolenia w systemie indywidualnym (Bytom i Katowice). W każdej chwili możesz przystąpić do nauki. Możesz również odbyć szkolenie w grupie (maksymalnie 6 osób) organizowane przez Szkołę Zen Reiki w Polsce (Katowice).
  7. Piotr Dacjusz Górski jest uczniem Ole Gabrielsena, najbardziej znanego mistrza Metody Reiki na świecie, mistrza, który stworzył system Kundalini Reiki oraz system pracy z energią prana. Piotr zapoczątkował polską linię przekazu w systemie Gabrielsen Original Reiki.
  8. Piotr Dacjusz Górski naucza biomasażu reiki – zintegrowanej Metody Reiki z biomasażem w założonej przez siebie (2011 r.) Szkole Zen Reiki w Polsce.
  9. Piotr oprócz tego, że jest nauczycielem i mistrzem Metody Reiki jest również instruktorem rekreacji ruchowej i jogi, masażystą o specjalizacji masaż leczniczy i biomasaż.

Kursy Metody Reiki a kursy Biomasażu Reiki

Nauczyciel Piotr prowadzi dwa rodzaje kursów Metody Reiki. Każdy z tych szkoleń różni się od siebie omawianą wiedzą oraz uprawnieniami jakie możesz otrzymać po ich ukończeniu.

Kurs Metody Reiki KLASYCZNY to tradycyjne podejście do reiki – Usui Shiki Ryōhō, to czysty przekaz jaki pozostawili nam Mikao Usui, Chujiro Hayashi i Hawayo Takata. To nauka samouzdrawiania reiki, przekazywania energii innym – również na odległość. To praca z energią ki, liczne techniki medytacji, relaksu i oddechu. Ukończenie kursu potwierdzone jest wydaniem europejskiego certyfikatu reiki Szkoły Zen Reiki w Polsce.

Kurs Metody Reiki ZAWODOWY (Kurs Biomasażu Reiki) to zintegrowane szkolenie Metody Reiki – Usui Shiki Ryoho & Gabrielsen Original Reiki z technikami biomasażu. To nauka samouzdrawiania, przekazywania energii innym – również na dystans. To dodatkowo zaawansowane techniki pracy z aurą, biopolem, diagnoza energetyczna oraz techniki uzdrawiania pranicznego i biomasażu. Na kursie Biomasażu Reiki omawiana jest praca z energią ki, przedstawiane liczne techniki medytacyjne, relaksacyjne i oddechowe. Ukończenie kursu potwierdzone jest wydaniem nie tylko europejskiego certyfikatu reiki, ale również zaświadczeniem o ukończeniu kursu (druk Ministerstwa Edukacji Narodowej).

Kurs Biomasażu Reiki podzielony jest na trzy etapy

a) pierwszy etap to nauka teorii oraz praktyki z nauczycielem. Etap ten trwa około 6 godzin zegarowych (8 h lekcyjnych). Zaleca się aby pierwszy etap (każdego stopnia) nauki trwał dwa lub trzy dni. 
b) drugi etap to indywidualna praktyka ucznia w wymiarze 24 godzin zegarowych (32 h lekcyjnych). Indywidualna praktyka prowadzona jest przez ucznia w miejscu jego zamieszkania. Czytaj więcej o formie nauki biomasażu reiki.
c) trzeci etap to indywidualne konsultacje w wymiarze 2 godzin za pośrednictwem Skype / telefon lub osobiście.

Każdy absolwent kursów reiki otrzymuje WIECZYSTE wsparcie w praktyce od nauczyciela Piotra Dacjusza Górskiego

Dwie szkoły reiki – kompletna wiedza

Piotr Dacjusz Górski jest mistrzem i nauczycielem w dwóch szkołach Usui Reiki oraz szkołach reiki nietradycyjnego jak Kundalini Reiki i Gabrielsen Original Reiki. Gwarantuje to wysoki poziom jego przekazu na każdym etapie kształcenia. Doświadczenie Piotra wykorzystywane jest również przez Prokuraturę i Sąd. Jako biegły ad hoc odpowiada na stawiane przez urzędy pytania o Metodzie Reiki.

Wielkim wyróżnieniem dla Piotra są jego uczniowie, którzy w większości uznawani są za znakomitych praktyków terapii naturalnych. Prowadzą swoje gabinety medycyny naturalnej i komplementarnej nie tylko w Polsce, ale również na terenie Europy i USA.

Interesujesz się jaki jest Rodowód Reiki Piotra Dacjusza Górskiego? Ściągnij kompletny Rodowód Reiki (linia przekazu) – Reiki Master Lineage

Jak wyglądają kursy reiki i do kogo są kierowane?

Odpowiadając na to pytanie, należy zaznaczyć, że zdolność posługiwania się energią reiki nie jest magią ani wiedzą ezoteryczną. Nie jest też prawdą, że wiedzę i umiejętność pracy z reiki mogą posiąść tylko wybrani, wyjątkowi ludzie. Pobierania energii reiki ze źródła oraz przekazywania jej innym można nauczyć się pod okiem doświadczonego nauczyciela. Doświadczyć przekazu reiki może każda osoba, bez względu na wiek, doświadczenie życiowe czy wykształcenie jak również orientację płciową.

Warto zaznaczyć, że wiedzę i umiejętności pracy z reiki, można zdobyć na specjalistycznych kursach i szkoleniach dokształcających.

Kursy reiki dzielą się na trzy stopnie. Poziomy te określają stopień zaawansowania w naukę reiki. Nauka reiki rozpoczyna się od kursu pierwszego stopnia, który nazywany jest z języka japońskiego stopniem Shoden. Udział w takim kursie nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Może w nim uczestniczyć każdy, kto pragnie połączyć się z reiki, z uniwersalną energią życia.

Kurs pierwszego stopnia reiki, nazywany w Japonii stopniem Shoden, wprowadza uczniów w główne założenia Metody Reiki. Pokazuje w jaki sposób przyjmować życiodajną energię, aby następnie przekazać ją dalej, ludziom, zwierzętom, roślinom. Udział w kursie pozwala również poznać wszystkie uniwersalne prawa, którymi rządzi się świat energii. Kurs Metody Reiki zakończony jest inicjacją. Przejście dostrojenia reiki, daje możliwość samodzielnego wykonywania zabiegów uzdrawiania reiki.

Kurs drugiego stopnia nazywany jest stopniem Okuden. Aby wziąć w nim udział należy być biegłym w pierwszym stopniu reiki. W kursie drugiego stopnia można wziąć udział dopiero po około miesiącu od otrzymania inicjacji pierwszego stopnia. Okres ten może zostać skrócony lub wydłużony przez nauczyciela i mistrza Reiki. Przed uczestnictwem w kursie reiki drugiego stopnia, zaleca się uczniom zwiększenie intensywności praktyk reiki pierwszego stopnia. Szczególnie ważne tu są medytacje oraz samoleczenie, które pomaga oczyścić i wzmocnić cały system energetyczny. W ten sposób następuje przygotowanie się do przyjęcia inicjacji drugiego stopnia reiki.

Warto dodać, że kurs reiki drugiego stopnia uczy, w jaki sposób należy posługiwać się specjalnymi symbolami reiki. Symbole te umożliwiają przekazywanie uzdrawiającej energii na odległość, w czasie i przestrzeni. Podczas trwania kursu reiki drugiego stopnia,  uczeń poznaje sposoby na to, by z pomocą energii reiki doznać zdrowia, miłości, pokoju, oraz bogactwa.

Stopień trzeci, nazywany stopniem mistrzowskim, w tradycji japońskiej nazywany jest stopniem Shinpiden. Po otrzymaniu inicjacji stopnia trzeciego reiki, uczeń staje się nauczycielem i mistrzem Reiki. Wiedza w tym przypadku przekazywana jest wyłącznie indywidualnie a samo szkolenie może trwać od jednego do kilkudziesięciu dni. Szkolenie na mistrza i nauczyciela Reiki to zdobycie kompletnych wiadomości na temat metody posługiwania się starożytną sztuką uzdrawiania reiki.

Inwestycja w szkolenie i dostrojenie do pracy z reiki – ile kosztuje dostrojenie i nauka?

Po tym linkiem znajdziesz dokładny cennik kursów i szkoleń prowadzonych przez Piotra Dacjusza Górskiego. Pamiętaj, że jeżeli jesteś osobą bezrobotną możesz odbyć szkolenie ze zniżką około 30%. Szczegółowe informacje znajdziesz na tej stronie: Kursy Reiki – opłaty i zniżki na Kursy Metody Reiki i Biomasażu Reiki

Kursy reiki

Cudowna moc uzdrawiającej energii reiki

Metodę Reiki najprościej możemy określić jako naturalne uzdrawianie poprzez wykorzystanie Uniwersalnej Energii Życiowej przepełniającej cały wszechświat. Chcąc rzetelnie odnieść się do tematu, należy również zwrócić uwagę na to, że reiki jest także jedyną w swoim rodzaju drogą rozwoju duchowego zmierzającą do osiągnięcia pełniej harmonii duchowej i energetycznej.

Reiki jest sztuką uzdrawiania, która stosowana jest już od wieków. Jej przejawy możemy zauważyć poprzez nasze nieświadome działania. Doskonałym przykładem jest tutaj kojąca moc, jak płynie z przytulenia najbliższych osób. Taki uścisk sprawia, że osoba przytulana czuje nie tylko uspokojenie, ale w wielu przypadkach ma miejsce również osłabienie nasilenia bólu. Metody tej mogą używać dosłownie wszyscy, bez względu na wyznawane przez siebie doktryny religijne, czy filozoficzne. Dzieje się tak dlatego, że Metoda Reiki nie stoi w sprzeczności z żadną religią, ani filozofią.

W jaki sposób odbywa się uzdrawianie przy użyciu reiki?

Leczenie energią reiki najczęściej odbywa się za pomocą zbliżenia dłoni mistrza do pacjenta, gdyż to właśnie przez nie przepływa przekaz życiodajnej energii, dzięki której niwelowany jest ból i różnego rodzaju schorzenia cielesne. Uzdrawianie za pomocą energii reiki ma za zadanie zniesienie wszelkich blokad energetycznych, które występują w ciele. Prowadzi to nie tylko do uleczenia z różnego rodzaju dolegliwości, ale również do zwiększenia siły witalnej, a także wzrostu odporności całego organizmu.

Jak można nauczyć się Metody Reiki? Czyli kilka słów o kursach reiki

Wiedzę o stosowaniu reiki może zdobyć niemal każdy. Na temat tej metody leczenia i drogi życiowej powstało wiele książek wtajemniczających w arkana tej niezwykle trudnej i wymagającej sztuki. Niestety sama wiedza nie wystarczy, aby móc aktywnie pomagać sobie i innym stosując tę metodę. Żeby to było możliwe należy przejść odpowiednie kursy reiki, na których odbywają się specjalistyczne ćwiczenia, prowadzące następnie do inicjacji, którą może przeprowadzić jedynie nauczyciel Reiki zwany mistrzem.

rewizja: 08.2017

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close