Kursy Kundalini Reiki

każda osoba, która ukończyła 18 rok życia może uczestniczyć w stacjonarnych kursach Kundalini Reiki (KR). Kursy te prowadzę w Katowicach na poziomie mistrza i nauczyciela Kundalini Reiki Źródło.

Warto abyś wiedział, że jestem bezpośrednim uczniem Ole Gabrielsena – twórcy systemu pracy z kundalini i energią reiki.

Zajęcia prowadzę w systemie grupowym. W celu odbycia szkolenia zobacz grafik najbliższych kursów: GRAFIK I SZCZEGÓŁY O KURSACH REIKI W KATOWICACH

W wyjątkowych sytuacjach nauka może się odbyć indywidualnie lub przez Internet za pośrednictwem usługi Office365 – Skype dla Firm (jako prowadzący szkolenie zapewniam bezpłatnie narzędzie do kursu jakim jest Office365).


Certyfikacja kursu Kundalini Reiki

Po ukończeniu kursu zostaje wydany certyfikat mistrza i nauczyciela Kundalini Reiki. Wszystkie dokumenty wydawane są bezpłatnie w formie papierowej w dniu ukończenia kursu. Czytaj więcej o certyfikatach oraz świadectwach KR.

Kursy prowadzone są w systemie grupowym (grupa od 2 do 6 osób). W wyjątkowych sytuacjach szkolenie Kundalini Reiki może zostać przeprowadzone indywidualnie lub na odległość – korespondencyjnie.

Etapy nauki i pracy z energią w systemie Kundalini Reiki

System ten opracowany został przez Ole Gabrielsen i składa się z trzech integralnych stopni tzw. stopni Kundalini Reiki. Podczas nauki każdego ze stopni, mistrz i nauczyciel przekazuje wiedzę oraz dokonuje dostrojeń, nazywanych również inicjacjami w Kundalini Reiki.

Podczas trwania szkoleń, uczeń otrzymuje wiedzę:

 1. Jak doświadczać i wykorzystać energię Kundalini Reiki w codziennym swoim życiu,
 2. Jaka jest różnica pomiędzy energią kundalini a energią reiki i dlaczego te dwie energie zostały z sobą połączone,
 3. Jak stosować energię Kundalini Reiki oraz Ogień Kundalini dla innych osób,
 4. Jak przekazywać dar Kundalini Reiki (dostrajać – inicjować inne osoby).

W systemie KR wyróżnia się tylko trzy stopnie. W marcu 2020 roku Ole Gabrielsen przekazał mi dodatkową wiedzę i system przeprowadzania jeszcze bardziej skutecznego dostrojenia w jeden procedurze inicjacyjnej. Od teraz nie ma konieczności przechodzić trzech oddzielnych inicjacji – ten proces zastępuje jedno kompletne dostrojenie zawierające w sobie I, II oraz III st. Kundalini Reiki.

Nowa procedura dostrojenia nazwana została procedurą inicjacji Kundalini Reiki Millennium.   

I stopień KR to otwarcie i oczyszczenie czakr korony, serca oraz kanałów energetycznych i czakr dłoni. Główny kanał energetyczny jest przygotowany do przebudzenia kundalini. Otrzymując pierwszy stopień Kundalini Reiki, można przesyłać energię na odległość.
II stopień KR – czakra trzeciego oka jest już otwarta. Kundalini budzi się. Energia kundalini jest stale uwalniana z czakry agni (poniżej czakry muladhara). Na tym etapie pobudzenia, wzmacniają się kanały energetyczne w celu całkowitego pobudzenia energii kundalini. Otrzymując  drugi stopień Kundalini Reiki, można stosować bardzo przyjazną medytację Reiki Kundalini, która ma na celu pobudzenie i wzmocnienie przepływu energii. Po około 4 – 5 dniach od przyjęcia inicjacji II stopni, cały system energetyczny jest oczyszczony i wzmocniony.
III stopień KR – Wszystkie czakry są już oczyszczone, otwarte i wzmocnione. Wszystkie kanały są „powiększone”. Kundalini jest w stanie dotrzeć do czakry korony i tam się wyzwolić. Trzeci stopień Kundalini Reiki to stopień mistrza i nauczyciela. Otrzymując dar inicjacji trzeciego stopnia Kundalini Reiki, otrzymuje się uprawnienia do przekazywania wiedzy oraz udzielania inicjacji innym osobom.

Wraz z kompletną inicjacją Kundalini Reiki Millennium uczeń otrzymuje możliwość prowadzenia dodatkowych, specjalistycznych zabiegów energetycznych.

 1. Diamentowe Reiki;
 2. Kryształowe Reiki;
 3. DNA Reiki;
 4. Reiki Traum Urodzeniowych;
 5. Reiki Lokacji;
 6. Reiki Poprzednich Wcieleń;
 7. Balans Reiki.

Kundalini Reiki i mistrz

FAQ – najczęściej zadawane pytania o kursach Kundalini Reiki

Pytanie: Czy mogę uczestniczyć w kursie KR mimo że mam już inicjacje w Kundalini Reiki? Dodam, że inicjacje te otrzymałem na odległość.

Odpowiedź: Jak wiesz, inicjacja to proces automatyczny. Jak mówi Ole, to swego rodzaju „energia wstępnie zdefiniowana” do przeprowadzenia automatycznego dostrojenia. Co to w praktyce oznacza? Oznacza to, że wszelkie inicjacje KR, które przeprowadzane są przez innych nauczycieli,  mają swoje ograniczenia. Gdy inicjacja do Kundalini Reiki przeprowadzana jest osobiście przez nauczyciela i mistrza, sam taką otrzymałem od Ole Gabrielsena, następuje oczyszczenie i przygotowanie całego systemu energii kundalini do jego pełnego aktywowania. Po takim komplementarnym przygotowaniu, następuje ręczne aktywowanie energii kundalini.  Dzięki przeprowadzeniu takiego procesu, zwiększa się energia Ognia Kundalini. Jak podkreśla Ole Gabrielsen, to co jest zrobione ręcznie, zawsze będzie silniejszy od tego, co można osiągnąć poprzez zdefiniowane inicjacje. Należy tu zaznaczyć, że wszelkie inicjacje w systemie KR, które przeprowadzają polscy nauczyciele Kundalini Reiki, są inicjacjami „wstępnie zdefiniowanymi”, które nie są wykonywane ręcznie ale  automatycznie, według z góry określonego klucza energetycznego. 

Reasumując powyższe, nie ma żadnych przeszkód aby ponownie uczestniczyć w prowadzonym przeze mnie kursie Kundalini Reiki.


Pytanie: Mam pytanie odnośnie kursów, tak więc czy decydując się na kurs reiki powinnam najpierw oczyścić swoje czakry?

Odpowiedź: Podczas procesu nauki i dostrojenia do reiki, uczeń przechodzi oczyszczenie i synchronizację czakr. Proces ten inicowany jest przy dostrojeniu – inicjacji w reiki. Rozpoczęty na zajęciach proces trwa około 3 tygodnie. Nie ma więc potrzeby aby przechodzić oczyszczenie czakr przed przystąpieniem do kursu reiki.


Pytanie: Czy przystępując do kursu Kundalini Reiki bezpieczniej nie jest zdobyć najpierw mistrza reiki?

Odpowiedź: Metoda Kundalini Reiki nie jest bezpośrednio związana z Metodą Reiki choć pracuje z energią reiki. Tak więc nie ma potrzeby aby być praktykiem czy też nauczycielem Metody Reiki aby pracować w systemie Kundalini Reiki.

Oczywiście można się spotkać z różnymi stronami w Internecie na których jest napisane, że Kundalini Reiki dostępne jest dla osób, które są praktykami Metody Reiki w minimum II stopniu. Jest to nieprawda. Osobiście poprosiłem Ole Gabrielsena o wyjaśnienie tej sprawy. Otrzymałem odpowiedź, że z Kundalini Reiki może pracować każdy kto ukończył 7 rok życia. Nie ma też konieczności posiadania dostrojenia do innego systemu pracy z energią reiki.

* * * 

Wybrane opinie uczestników kursu Kundalini Reiki

Witaj Piotrze,

piszę, żeby przekazać Tobie swoje odczucia po wczorajszym dostrojeniu. Tak ja radziłeś rano zjadłam śniadanie i około godziny 11:30 zrobiłam sobie koktajl owocowy z banana, jabłka, wody kokosowej, mleka, imbiru i cynamonu. Później tylko kawa i herbata oraz woda. Po zajęciach byłam bardzo podekscytowana tym dostrojeniem. Po położeniu się i włączeniu muzyki, którą nam przesłałeś czułam się dobrze. Na dłoniach poczułam takie ciepło jakbym postawiła szklankę z herbatą, później zrobiło mi się bardzo zimno jakbym leżała w chłodni. Po zakończeniu nagrania jeszcze leżałam. Czułam ucisk na czakrze serca, taki ucisk delikatnie rozszerzający się. Było to trochę dziwne uczucie, ale byłam całkiem spokojna. Na czakrze gardła też czułam ucisk. Chciało mi się bardzo spać, ale musiałam wstać i wyprowadzić pieska na spacer. Ku mojemu zdziwieniu jak się podniosłam i usiadłam to poczułam, że jestem cała lodowata. Myślałam, że moje centralne ogrzewanie nie działa ale to była nieprawda. Uświadomiłam sobie, że przez godzinę nie mogło się tak wyziębić mieszkanie. Po powrocie poczułam straszny głód. Zrobiłam sobie rybę pieczoną w piekarniku, zjadłam kolację i poszłam się położyć. Noc była spokojna, chociaż wydawało mi się, że jest bardzo długa. Po przebudzeniu się odczuwałam jeszcze ucisk na mojej czakrze serca. Ten ucisk towarzyszył mi gdzieś do południa, potem minął. […]

Dzisiaj do domu wrócił mój syn. Wieczorem gdzieś około godziny 19:00 usłyszałam przeraźliwy jego krzyk. Poszłam do niego a on leżał na łóżku i trzymał się za klatkę piersiową mówiąc, że ma strasznie silny ból, jakby mu ją ktoś rozrywał. Nie wiem jak to się stało, ale podeszłam do niego, położyłam mu rękę na głowie potem na sercu. Trzymając tak ręce mówiłam do niego bardzo cicho i spokojnie. […] uruchomiłam przepływ energii, poczułam na dłoniach ciepło, jak energia płynie. Po kilku chwilach poczułam silne uderzenie serca. To było naprawdę bardzo mocne uderzenie. Syn się uspokoił i ból się zmniejszył. […]

Wiem, że to nie było do końca tak jak nas uczyłeś, ale wyszło to, tak mimo woli. Jeszcze chciałam, żeby syn zrobił mudrę jaką zamieściłeś w Polskim Magazynie Reiki. Mudra ta równoważy czakry i energię, ale on się nie zgodził i pojechał do swojego domu. […] Tak się skończył mój pierwszy dzień z dostrojeniem do Kundalini Reiki.

Kurs Kundalini Reiki I stopnia, kwiecień 2017 r.

Witam.
Z ogromna przyjemnością chce podzielić się niezwykłym uczuciem szczęścia po kursie i dostrojeniu Kundalini Reiki odebranym z Twoich rak Piotrze.  Jest to kolejny szczebel na drodze mojego rozwoju duchowego z korzyścią dla wszystkich ludzi, którym jednocześnie pomagam. Tytuł Mistrza i Nauczyciela bardzo zobowiązuje.  Dopełnię wszelkich starań by przekazywać wiedzę i szczepić podstawowe Wartości Reiki najlepiej, jak potrafię. Będę się w tym na pewno wzorować na Tobie, ponieważ kurs był wartościowy i dogłębny. Zawsze znalazłszy odpowiedz na każde moje pytanie. Z wielka cierpliwością potrafiłeś słuchać; z zaangażowaniem opowiadać… o idei Reiki.  Wszystko jest zorganizowane tak, ze człowiek czuje się wybrany. Najmniejszy szczegół jest u Ciebie bardzo ważny. Twoje serce i dobroć są autentyczne. Jestem dumna z tego, że należne do wychowanków Szkoły Zen Reiki w Polsce i inicjacje otrzymałam własnie z Twoich rak. Miałam ogromne szczęście spotkać Ciebie na mojej drodze  rozwoju. Jestem wdzięczna i mam nadzieje na dalsza współprace.
Joanna
Kurs Kundalini Reiki I, II oraz III stopnia, maj 2016 r.

W listopadzie 2015 roku ukończyłam u Piotra Dacjusza Górskiego trzy stopnie kursu KR. Kurs przygotowany był bardzo dobrze pod względem merytorycznym i organizacyjnym.  Pomimo, iż kurs odbywał się na odległość cały czas czułam obecność i wsparcie mistrza i nauczyciela. Skrypt szkoleniowy zawierał wszystkie potrzebne informacje, a dodatkowo drogą e-mailową oraz podczas rozmów telefonicznych,  Piotr wyjaśnił wszystkie trudniejsze zagadnienia i wątpliwości. Rzetelnie i bardzo wyczerpująco udzielił mi odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Cały czas miałam świadomość, że mogę się zwrócić do niego z każdą moją wątpliwością czy też zapytać o stronę techniczną w pracy z Reiki. Sam proces dostrojenia w poszczególnych stopniach Kundalini Reiki dostarczył mi wielu przeżyć duchowych ale także  fizycznych. Nie odczuwałam w ogóle, że dostrojenie odbywa się na odległość, tylko miałam świadomość obecności przy mnie mistrza i nauczyciela. Kolejną niespodzianką były dla mnie certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu i zdobycie tytułu i uprawnień. Dokumenty te były  przygotowane bardzo rzetelnie, ze zwróceniem uwagi na wszystkie szczegóły merytoryczne i estetyczne.

Dziękuję Ci Piotrze za Twoje kompetencje, fachowość i życzliwość. To prawdziwa przyjemność móc korzystać z Twojego doświadczenia i wiedzy. Dziękuję również za Twoją pokorę i szacunek w pracy z drugim człowiekiem.

Weronika

Kurs Kundalini Reiki I, II oraz III stopnia, listopad 2015 r.

Witaj Piotrze

Przyjęłam inicjację Kundalini Reiki II st. Nie potrafię opisać moich doznań słowami. Po pierwszej inicjacji była to DUCHOWA BAJKA GDZIE SAME ŁZY PŁYNĘŁY. Inicjacja  II st. była zupełnie inna. Miałam wrażenie, że moja klatka piersiowa rozciąga się do ogromnych rozmiarów. Towarzyszyły cudowne kolory. […] Dziś przyjęłam dostrojenie Kundalini Reiki III st. Pięknie dziękuję za to że mogłam uczestniczyć w inicjacjach przygotowanych przez Ciebie. Dziękuję!!!! Każda z inicjacji była cudownym przeżyciem, które zapamiętam do końca życia. Energia płynie cudownie w której jestem zakochana.

Pozdrawiam i pięknie dziękuję Anna.

Kurs Kundalini Reiki I, II oraz III stopnia, grudzień 2015 r.

rewizja: 08.2020

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close