Reiki - Kursy i szkolenia - Usui Reiki & Original Reiki
Oficjalna strona mistrza Reiki, dyplomowanego masażysty Piotra Dacjusza Górskiego, duchowego uzdrowiciela, jasnowidza, parapsychologa i nauczyciela Reiki
Szukaj informacji o Reiki i kursach Reiki
Reiki - Reiki Kursy Reiki, Reiki - Mistrz, uzdrowiciel.
PIOTR DACJUSZ GÓRSKI POMOC CZYTELNIA KURSY KONTAKT

Reiki

Reiki - Reiki, Kundalini Reiki i oczyszczanie czakr
Terapia reiki - uzdrawiająca moc naszych rąk

Spis treści

 1. Czym jest reiki?
 2. Szkoły reiki
 3. Zastosowanie Metody Reiki
 4. Działanie energii reiki
 5. Reiki w masażu leczniczym
 6. Streszczenie - reiki w kilku zdaniach

Czym jest reiki?

Reiki to praktyka oraz wiedza  parapsychologiczno-ezoteryczna. Współczesna nauka twierdzi, że reiki to jedna z form uzdrawiania, która została wynalezionej w 1922 roku przez Japończyka i buddystę, doktora literatury Mikao Usui. Metoda Reiki wykorzystuje  różne, połączone ze sobą techniki zwane popularnie uzdrawianiem za pomocą energii płynącej z dłoni i przez zwolenników oraz praktyków uznawana jest jako medycyna komplementarna, alternatywna. System leczenia reiki klasyfikowany jest również jako medycyna orientalna gdyż początki tej sztuki sięgają Chin oraz Japonii. Techniki uzdrawiania reiki, polegają na przekazaniu uniwersalnej energii życia (energia ki) poprzez dłonie. Energia reiki daje możliwość uzdrowienia  z przeróżnych chorób fizycznych, duchowych oraz mentalnych. Uzdrowienie reiki daje możliwość doznania całkowitej równowagi duchowej oraz materialnej. Niestety do tej chwili nauka nie udowodniła skuteczności uzdrawianiareiki. Przekonanie, że reiki leczy, nie zostało dotąd zweryfikowane przez  obecną medycynę akademicką.

do-gory

Szkoły reiki

Są dwa główne nurty reiki, powszechnie nazywane jako tradycyjne japońskie reiki i nietradycyjne zachodnie reiki. Rozbieżności pomiędzy tymi szkołami są dość szerokie i bardzo zróżnicowane. Główna różnica to samo podejście do nauki reikii, do zrozumienia tej uzdrawiającej energii. Główną różnicą jest to, że europejskie formy reiki korzystają z ustalonych pozycji rąk i w samej terapii nie przywiązuje się wagi do wykorzystywania swojej intuicji. Z kolei w japońskiej technice reiki, główny nacisk kładzie się na intuicyjne i bardziej duchowe metody leczenia. Obie gałęzie nauczania reiki mają trzystopniową hierarchię. Określane są jako 1 (Shoden), 2 (Okuden) oraz trzeci (Shinpiden) stopień reiki. Wszystkie stopnie reiki związane są z innymi dodatkowymi umiejętnościami pracy oraz z samą mocą przepływu reiki.
 

W systemie reiki, energia postrzegana jest jako absolutna, przepełniająca wszystko oraz wszystkich uzdrawiająca i życiodajna energia. Energia w pełni inteligentna.

 
Reiki jest przejawem Boga Prawdziwego, Boga Miłości, Pokoju, Dobra. Normalny człowiek ma małe możliwości posługiwania się tą energią, w większości sytuacji nawet nie jest w stanie jej poczuć. Aby otrzymać możliwość świadomego korzystania z energii reiki, trzeba zostać dostrojonym (przejść inicjację) przez nauczyciela i mistrza Reiki. Podczas seminariów i kursów (osobistych lub na odległość o ile linia przekazu reiki na to pozwala), integralną częścią szkolenia jest inicjacja. Dostrojenia udziela mistrz, przekazując wiedzę o sztuce uzdrawiania oraz tym, w jaki sposób posługiwać się tą niesamowitą, życiodajną i uzdrawiającą energią.
 
System reiki bazuje na siostrzanych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna tybetańska, uzdrawianie praniczne), czyli twierdzi, że zdrowie oznacza pełną harmonię zarówno w człowieku (ciele, umyśle i duszy), jak i w jego otoczeniu. Założenia te mówią, że patologia powstaje w wyniku braku czy też zaburzeniu owej równowagi. Jeśli chodzi o organizm (według medycyny naturalnej ciało ożywiane jest przez nieustanne krążenie energii życia przez specjalne kanały – meridiany), zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, jej nagromadzenie lub ubytek, lub zablokowanie nadi. Takie patologie energetyczne powstają przez niezrównoważony przepływ między poszczególnymi organami lub między ciałem a otoczeniem.
 
Energia Reiki jest używana zarówno w stosunku do osób, jak i roślin, zwierząt, martwej natury. W społecznościach zachodnich jak tudzież coraz częściej w naszym kraju, w wielu przychodniach prowadzone są zabiegi Reiki. Służą one poprawie stanu zdrowia pacjentów oraz relaksacji. Zabiegi Reiki przynoszą niesamowite efekty szczególnie jeżeli są wykonywane przez doświadczonych i prawdziwych uzdrowicieli z powołania.

do-gory

Zastosowanie Metody Reiki

Moc reiki niweluje problemy na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do regeneracji oraz przez usuwanie blokad energetycznych w czakrach i nadi. Osoba uzdrawiająca, reiki otrzymuje przez czakrę korony (Sahastrara), a oddaje pacjentowi przez czakramy znajdujące się na wewnętrznej stronie dłoni oraz palców. W tym celu stosuje się nakładanie dłoni na ustalone punkty na ciele pacjenta. Praktyk reiki może odczuwać moc reiki jako umiejscowione uczucie chłodu, nacisku lub gęsiej skórki. Rodzaj różnych uczuć zależy zarówno od praktykowanej techniki wykorzystanej przez praktyka reiki jak i od rodzaju choroby występującej u pacjenta. Stosuje się także w niektórych technikach przekazywanie reiki w inny sposób. Bardzo popularną metodą, którą stosuje mistrz Reiki Piotr Dacjusz Górski, jest przekaz energii na dystans bądź za pomocą odpowiedniego oddechu oraz medytacji i inwokacji.

Dokładne zastosowanie energii oraz Metody Reiki omawiane jest na kursie. Poniżej przykładowa praktyka reiki z kursu pierwszego stopnia.
 
 
 

Szczegółowe informacje o Metodzie Reiki,
kursach, szkoleniach i seminariach,
odnajdziesz klikając ten link.

 

do-gory

 
Menu działu:


reiki - chiński zapis - symbol Reiki
Chiński zapis Reiki


Więcej o Reiki:

Więcej pytań i odpowiedzi...

Reiki - kursy

Działanie energii reiki:

Reiki działa na poziomie fizycznym:
 1. Przeciwbólowo.
 2. Poprawia krążenie krwi.
 3. Inicjuje proces detoksykacji.
 4. Oczyszcza.
 5. Ma działanie przeciwdrgawkowe.
 6. Reguluje ciepłotę ciała.
 7. Przyspiesza prawidłowe gojenie się ran oraz urazów wewnętrznych.
 8. Działa prewencyjnie.
Reiki działa na poziomie emocjonalnym:
 1. Relaksuje.
 2. Podwyższa zaufanie do świata.
 3. Usuwa blokady emocjonalne.
 4. Wyostrza miłość i współczucie.
Reiki działa na poziomie psychicznym:
 1. Uwalnia od stresu.
 2. Podnosi zdolność uczenia się.
 3. Usuwa negatywne wzorce myślowe.
W bardzo prosty sposób możemy napełnić się energią reiki. Nawet krótki zabieg pozwala odreagować stres i daje nam nowe siły oraz jasność umysłu która towarzyszy nam przez całą resztę dnia.

Reiki codziennie…
 1. Reiki jest bardzo pomocne dla wielu zawodów w dziedzinie np. pielęgniarstwa, czy w podeszłym wieku. Ma doskonałe zastosowanie w przedszkolach lub w zakładach fryzjerskich oraz salon piękności.
 2. Energię reiki można z powodzeniem łączyć z innymi metodami leczenia i terapii. Może być pomocne w opiece medycznej i psychoterapii.
 3. Energia reiki daje wsparcie podczas trwania ciąży, w trakcie porodu i w czasie macierzyństwa.
 4. Energia reiki uwrażliwia na miłość oraz daje wsparcie podczas traumatycznych przeżyć np. podczas aktu umierania lub śmierci bliskich nam osób.
 5. Aktywuje nasze samoleczenie i polepsza nasze ogólne samopoczucie.
Ponieważ praktyka reiki I stopnia nie wymaga specjalnej wiedzy to każda osoba, niezależnie od wieku, wykształcenia czy też statusu społecznego może nauczyć się posługiwać tą energią dla dobra swojego, innych ludzi, zwierząt oraz roślin.

do-gory


Reiki w masaży leczniczym - klasycznym - kursy Reiki dla masażystów

Metoda Reiki w masażu leczniczym

Każdy masażysta, potrafi wykorzystać wielki potencjał drzemiący w naszych dłoniach. Poprzez odpowiednie rękoczyny, aktywowane są procesy samoleczenia naszego organizmu. Zastanów się teraz co by było gdyby każdy z masażystów leczniczych  poszerzył swoje zabiegi o masaż energetyczny reiki. Odpowiedź jest prosta. Każdy z pacjentów podczas zabiegu, dostawałby sporą dawkę pozytywnej energii. Ponadto okres rekonwalescencji skróciłby się nawet o 50%.


Skąd to wszystko wiem? Sam jestem masażystą leczniczym i łączę ten masaż z masażem reiki. Zauważyłem, że energetyczny masaż reiki poprawia efekty klasycznych masaży prowadzonych metodą leczenia fizykalnego. Co ciekawe, Metoda Reiki zwiększa o około 50% pozytywne zmiany zauważane na poziomie zewnętrznych jak również wewnętrznych objawów chorobowych.
 

Czytaj cały tekst o metodzie masażu reiki
w praktyce masażu leczniczego.

do-gory

 

W kilku zdaniach - czym jest Metoda Reiki?

Metoda Reiki wywodzi się ze starożytnej japońskiej sztuki uzdrawiania. Do leczenia wykorzystuje ona duchową siłę, energię życiową przenikającą cały wszechświat, zwaną inaczej reiki. Od tego właśnie określenia zapoczątkowała swoją nazwę cała metoda.

Reiki nie można zakwalifikować ani do szeregów religii, ani filozofii. Można ją nazwać tylko dwoma określeniami: sztuka i energia życiowa.

Główne założenia reiki

Metoda ta została pierwotnie stworzona przez Mikao Usui a następnie odtworzona u źródła przez Ole Gabrielsena. Metoda ta opiera się na pięciu podstawowych zasadach, które zostały zaczerpnięte od cesarza Japonii Mutsuhito (jap. 睦仁; ur. 3 listopada 1852 w Kioto, zm. 30 lipca 1912 w Tokio) nazywanego cesarzem Meiji. Brzmią one:

Właśnie dziś nie martw się
Właśnie dziś nie złość się
Właśnie dziś bądź wdzięczny
Właśnie dziś pracuj uczciwie
Właśnie dziś bądź miły dla innych

Treść zasad stosowanych w systemie nauczania Gabrielsen Original Reiki:

Właśnie teraz -
pozbywam się gniewu
oddalam swe zmartwienia
doceniam tę chwilę
w pełni angażuję się w moje życie
pielęgnuję współczucie

Jak widać wszystkie te zasady mają na celu osiągnięcie pokoju ducha, który uleczy nie tylko skołataną duszę, ale też wpłynie pozytywnie na kondycję ciała.

Jak działa reiki?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy działanie reiki opiera się na energii, która jest w stanie przeniknąć wszystko i wszystkich. Niestety przeciętny człowiek nie jest w stanie nawet częściowo poczuć tej siły duchowej, dlatego też jeśli chce nauczyć się świadomego posługiwania się tą energią, musi wziąć udział w jednym z wielu seminariów wprowadzających w arkana tej niezwykle trudnej sztuki.

Kursy reiki prowadzi zwykle doświadczony mistrz i nauczyciel Reiki, który zna już doskonale wszystkie tajniki tej trudnej, jednak niezwykle przydatnej i ciekawej metody. Takie szkolenie kończy się zazwyczaj inicjacją przeprowadzaną przez mistrza, która umożliwia uczniom świadome wykorzystywanie energii reiki do leczenia zarówno ciała i duszy wszystkich ludzi, którzy zwrócą się do niego z prośbą o pomoc.

Leczenie w reiki opiera się na założeniu, że wszystkie choroby ciała powstają z powodu braku duchowej harmonii, który powoduje różnego rodzaju zaburzenia i wahania energetyczne negatywnie wpływające na kondycję całego ciała i powodujące różnego rodzaju dolegliwości oraz choroby.

We współczesnym świecie, pełnym chaosu generującego ogromny stres, Metoda Reiki jest godna polecenia nie tylko osobom cierpiącym na różne dolegliwości cielesne, ale też osobom, które poszukują spokoju i harmonii.
 

do-gory


O Reiki i duchowym uzdrawianiu